Makaleler » Blog » Gelinlik Taç

Gelinlik Taç

Gelinlik bir genç kız için ne kadar değerli ise gelin aksesuarları da o kadar değerli yere sahiptir. Özel bir gün olan düğünde gelinliğin mekan ile uyumu, gelinlikte ki aksesuarların uyumu gelin bir bütün haline getirir. Yeni sezon gelinliklere göre birçok gelin aksesuarı da mevcut bulunuyor. Gelinlik tacı bunlardan sadece bir tanesi değil mi? Peki, gelinlik ile nasıl taç seçilmeli? Gelin tacı nasıl seçilir? Gelin birlikte merak edilen bu konuya göz atalım.

Gelin Tacı Nasıl Seçilir?

Gelin tacını seçerken dikkat edilmesi gereken 2-3 husus mevcut bulunuyor. Birincisi gelinlik modeline uygun gelin tacı seçilmelidir. Gelin tacında ki taş ve boncuk işlemeleri veya çiçekler gelinlik ile uyum içinde olmalıdır. Bir biri ile zıt durmamalıdır.

İkincisi biliyorsunuz ki bu özel güne hazırlanırken en özel ve güzel işi biz olmak isteriz. Bunun içinde kuaför şart. Saç makyaj ile gelinlik içinde muhteşem görüneceğinize eminim. Gelinlik tacı seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de saç modeli. Saç modeline uyumlu bir gelinlik tacı seçmek sizi bir bütün haline dönüştürecektir. Mesela saçınızı toplu istiyorsanız buna uygun bir modelde gelin tacı, açık istiyorsanız ona uygun olmalı. Gerçi son zamanların gelin saçı modelleri arasında açık saç modelleri yer alıyor. Örnek verecek olursak açık modele taç, çember tarzında modeller muhteşem gidiyor.

Gelelim üçüncü dikkat edilmesi gereken durum. Mekan seçimine göre gelin tacı seçimi, bunu açacak olursa gelinlik ile de alakalı bir mevzu. İlk olarak mekana göre gelinlik seçilmeli ki buna uygun gelin tacı seçimi yapılsın. Kır düğünü, kapalı mekan düğünü ile bir tutulamaz. İkisinde ki konsept muhtemelen farklıdır. Buna uygun olarak seçilen gelinlik ve aksesuar seçimleri ile gelinler daha şık ve gösterişli olmaya hazırlanıyor.

Gelin Tacı Modelleri

Gelinlik ve taç modelleri bir birinden çeşitli seçenekleri ile gelin adaylarını bekliyor. Her gelinin kendi hayalinde bir gelinlik tasarımı ve buna uygun aksesuarlar vardır. Her gelin kendince güzel ve özeldir. Sizde bu özel gününüzde bir birinden farklı gelin tacı modelleri arasında kalabilirsiniz. Bu sezon o kadar çok seçenek var ki bu seçenekler arasında gelin tacı olarak çiçekli tasarımlar, taşlı, dantelli, incili, çember şeklinde bandana şeklinde saymakla bitmez. En güzeli ilk olarak gelinli modeline karar verip, buna en uygun taç modelini düğünün olacağı mekana göre ve saç tasarımınıza göre belirleyebilirsiniz.

 

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır