Makaleler » Blog » Gelin Tacı Nasıl Yapılır?

Gelin Tacı Nasıl Yapılır?

Kendi gelin tacımı kendim yapmak istiyorum diyenler için araştırma yaptık. İşinizi kolaylaştıracak tarifler ile size bilgi vermek istedik. Gelinlik, ayakkabı derken düğün masrafları aldı başını gidiyor. Eee durum böyle olunca gelin tacını yapmak size düştü. Bir birinden güzel gelin tacı modelleri, genelde elde örüldüğünü biliyor muydunuz? Kesme taşlar, inciler ve metal iplik ile yapılan gelin taçları gelin saçını süslüyor.

Gelin tacı yapmak için birkaç küçük malzemeye ihtiyacınız olabilir. Üstelik nedimelerine de aynı modeli yaparak çok güzel bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Gelin tacı malzemelerini bulabileceğiniz birçok mağaza var. Buradan gelinliğinize en yakışacak, en uyumlu taşları satın almalısınız.

Vintage Boncuklu Gelin Tacı

Sizlere gelin tacı yapmak için vintage bir model bulduk. Buna uygun taşları satın aldık.

Malzemeler;

  • Bir adet tel makara
  • İnce ve metal bir taç
  • Gelinliğinize uygun krem veya pudra tonunda taş ve boncuklar
  • Tel kesmek için makas

Teli boncukları geçirerek belirli bir şekil vererek tacın kenarına dola. Telin alt kısmını uzun bırakmaya dikkat et. Diğer aşama için telin uzun olması gerekiyor. Çünkü metal tacın gövdesine boncukları dolaman lazım. tüm boncukları belirli bir şekil vererek gelin tacının etrafına dola. Muhteşem bir model çıkacağına emin olabilirsin. Özellikle bir çiçek modeli oluşturmak sana kolay gelecek. İşte bu kadar kolay! Resimde ki model tarifimiz için…..

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır