Makaleler » Blog » Gelin Tacı Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Gelin Tacı Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Gelin tacı ilkbahar – yaz aylarının en sevilen çiçeklerinden biridir. Kış ayında -7 dereceye kadar dayanıklı olan gelin tacı çiçeği renkleriyle gönülleri fetheder. Çiçeğin cinsine göre tek renkli ve bazıları iki bazıları ise üç renkli olarak karşımıza çıkar. Bakımı iyi yapıldığında yaz boyunca solmaz ve sürekli kendini tekrarlayarak çiçek açar. Evde çiçek bakmayı sevenler için ideal bir çiçek türüdür. Peki, gelin tacı çiçeği nasıl çoğaltılır?

 

Gelin Tacı Çiçeği Çoğaltma

Gelin tacı çiçeği yani Vangelya olarak da bilinir. Gelin tacı çiçeğinden eşinize dostunuza sitil yapmak, hediye etmek için çoğaltmak mı istiyorsunuz.

 

Gelin tacı çiçeği çelikleme yöntemi ile çoğaltılır. Yeşil kök kısmından kalın olan bölgelerinden keserek, toprağa dikerek çoğaltma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başka şekilde çoğaltmak istiyorsanız tohumla çoğaltma yöntemini deneyebilirsiniz. Bu biraz daha zaman isteyen bir yöntem olsa da yetiştirmesi kolaydır. Düzenli su verilir, güneş alan bölgede durup, yerini severse yaz boyunca size çiçek verecektir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır