Articles » Blog » Saç Aksesuarları Nasıl Kullanılır, Nasıl Takılır

Saç Aksesuarları Nasıl Kullanılır, Nasıl Takılır

Saç aksesuarları nasıl takılır veya nasıl kullanılır? Gibi soruların cevabını bilmek, alacağınız ürünü tam olarak kombinlemek ve daha fazla şıklık kazanmak için önemlidir. Ancak bu soruların cevabı aynı zamanda göreceli bir durumdur.

Çünkü saç aksesuarlarını kullanarak daha fazla şıklık kazanmak için, saç şeklinden yüz tipine kadar farklı birçok faktör bulunuyor. Bu nedenle sorunun cevabı, daha çok genel geçer bilgilerle verilebilir.

Saç Aksesuarları Nasıl Kullanılır?

Saç aksesuarlarının en uygun kullanım şekli için, farklı saç modellerini değerlendirmek gerekir. Kısa saçlar için daha çok küçük boyuttaki aksesuarların tercih edilmesi, daha etkili sonuçlar doğurabilir.

Uzun saçlar için ise saçın toplanma şekline göre değişik modeller tercih edilebilir. Uzun arkadan veya kâkül şeklinde salınmış saçlar için, taç modeller tercih edilebilir.

Aksesuar kullanımında dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise, saçlarınızın rengidir. Açık ve canlı renkler için aksesuarların renginin koyuya ağır basan tonlarını tercih edebilirsiniz. Diğer taraftan doğrudan taç modelleri de işe yarar sonuçlar verecektir.

Kısa saçlarda ise hilal tokalar olarak bilinen taçlar, inci veya boncuklu modelleri ile tercih edilebilir.

Saç Aksesuarları Kıyafet ve Aksesuar Seçimine Uygun Olmalıdır

Her şeyden önce hangi ürünü seçerseniz seçin, öncelikle genel kıyafet ve diğer aksesuar tarzları ile uyumlu ürünlerden yana tercih yapmalısınız. Spor giyinmekten hoşlananlar buna yönelik tarz saç aksesuarı seçimi yapabilirken, klasik veya özel gün kıyafetleri giymekten hoşlananlar da saç aksesuarı seçimlerini bu yönde yapmalıdır.

Aynı zamanda kullanacağınız saç aksesuarlarının, genel aksesuarlar ile uyumlu olabilmesi de önem taşır. Kısacası aslında saç aksesuarı seçilirken kıyafet ve diğer aksesuarlar ile uyum sağlaması en önemli hususlardan biridir.

Bunların yanında yukarıda da bahsedildiği gibi saç ve yüz tipiniz ayrı bir önem taşır. Bu etkenleri dikkate alarak size en çok yakışan saç aksesuarı modelleri üzerinde karar kılarak kullanmanız, şık bir duruş için daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Rheya saç aksesuar çeşitleri arasında, sizi ve tarzınızı yansıtacak onlarca modeli bulabilirsiniz. Online mağaza üzerinde bulacağınız tüm ürünlerin el yapımı olarak imal edilmesi, alacağınız ürünün bir aksesuardan daha ötesi olmasını sağlamaktadır. El yapımı ürünlerin değeri, seri üretim ürünlere nazaran çok daha kıymetlidir. Çünkü özenle emek verilmiş, detaylara inilmiş bir kazanım söz konusudur.

Our Picks for You

There is no item in your basket