Articles » Blog » Elden Kına Nasıl Çıkar?

elden-kina-nasil

Kına günümüze kadar uzanan bir gelenektir. Bunun yanı sıra günümüzde pek çok kişi modern şekillerde kına kullanarak yapılan dövmeleri tercih etmekte ve farklı şekillerle kına uygulamasını vücudunda bir bölgeye uygulatabilmektedir. Genel olarak hint kınasının tercih edilmiş olduğu bu işlemlerde kınanın vücuttan silinme süresi yaklaşık olarak 1 ay gibi bir süreci kapsamaktadır. İlk yapıldığında oldukça hoş bir görünüme sahip olan kınalar zamanla solmakta ve uygulanan bölgeden çıkartılmak istenmektedir. Kına elden nasıl çıkar sorusu bu konuda en sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kınayı elden çıkartmak için pek çok doğal yöntem bulunmaktadır. Her derde deva olan zeytinyağı kına çıkartma konusunda da en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Zeytinyağına biraz tuz ilave ederek işlemin daha hızlı ve daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı ve tuz karışımını kına üzerine sürerek yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin ve ellerinizi yıkayın. İşlemi tekrarladıkça kınanın elinizden silindiğini görebilirsiniz.

Kına Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kınanın elden çıkma süresi kınanın yoğunluğuna bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Genel olarak 1 ay gibi bir süre içerisinde kınanın çıktığı söylense de bu durum kullanılan malzemenin kalitesi ve miktarına göre de değişim gösterebilmektedir. Kınanın hızlı bir şekilde çıkması için farklı doğal yöntemler tercih edilmektedir. Cildinizi tahriş edecek kimyasal maddeleri kullanmaktan kaçınınız. Çamaşır suyu, aseton ve tiner gibi bazı maddeler kınayı cildinizden çıkartmaz ve tam aksine cildinizde büyük tahriş ve yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Doğal Yöntemlerle Kına Çıkartma

Kına çıkartmak için kullanılan pek çok doğal yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en etkili ve en basit olan kına çıkartma yöntemleri ise; limon ve karbonat karışımı, tuzlu su, zeytinyağı, klor, diş macunu ve saç kremi gibi pek çok yöntem bulunmaktadır. Kınanız artık silinmeye başladıysa ve eskisi gibi koyu durmuyorsa bu yöntemlerden birini uygulayarak 1 ay gibi uzun bir süre beklemeden kınanın elinizden çok daha hızlı bir şekilde silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler hem cildinize zarar vermez hem de hiçbir şekilde acı hissetmeden kınanın çıkmasını sağlar.

Our Picks for You

There is no item in your basket