Articles » Blog » Çiçekli Gelin Tacı

Çiçekli Gelin Tacı

Gelinlik ve gelin saç modellerinde bu yıl sadelik ön planda oluyor. Özellikle yeni model gelinliklerin üzerine saç yaptırmak isteyen gelinler genelde açık saç modellerini tercih ediyor. Eskiye baktığımızda gösterişli topuzlar, gelin başları, aşırı makyaj yerini doğallık aldı. Çiçekli gelin tacı modelleri de en çok tercih edilen taç modelleri arasında. Sade ve açık saç modellerine en uyumlu çiçekli gelin tacı yakışıyor.

Abartıdan uzak şekilde saç tasarımı yapılmış gelinler çiçekli gelin tacı ile saçlarını tamamlıyor. Düğün öncesi saç provası sırasında gelin tacınızı denemeyi ve kendinizi bir bütün halinde görmenizi, bir aksilik çıkmaması için tavsiye ederiz.

Çiçekli Gelin Tacı Seçimi

Çiçekli gelin tacı modelleri genelde bohem ve sade gelinliklerin üzerinde tercih ediliyor. Eğer birde düğün mekanı de bohem veya kır bahçesi şeklinde ise çiçekli gelin tacı seçimi için muhteşem bir görünüm olacak.

Bohem düğünlerde genelde saçlar açık küçük çiçekler ile örülmüş tarzında ki taçlar tercih ediliyor. Daha büyük çiçek tercihleri, yarım çiçekli taç, gerçek çiçeklerden örülmüş taçlarda tercih edebilirsiniz. Eğer gerçek çiçeklerden örülmüş taçlar tercih edecekseniz düğün çiçeğiniz ile aynı çiçeklerden ördürmeye dikkat etmelisiniz.

Diğer bir yandan çiçekli taç seçimlerinde dikkat edilmesi gereken nokta renkli çiçekli taçlar tercih ediyorsanız, bunu gelin çiçeğiniz ile bir bütün halinde alın ya da aynı çiçeklerden aynı renkte olmasına dikkat etmelisiniz.

İri çiçekli gelin taçları antik yunandan günümüze kadar gelmiş modellerdir. Eğer tarihi ve buna uygun bir mekanda düğün yapacaksanız iri çiçekli gelin tacı tasarımları arasından tercih yapmalısınız.

Çiçekli Taç Modelleri

Çiçekli taç ortaya nasıl çıktı sorusu hemen hemen hepimizin kafasından geçen sorular arasında yer alıyordur. Doğurganlığı, aşkı, romantizmi ve kutlamayı simgeleyen bir yapıya sahip olduğu için yıllar boyunca çiçekli taç modelleri değişik saç modelleri ile kullanılıyor.

Our Picks for You

  • Rheya Çiçekli Saç Aksesuarı
  • Rheya Lilyum Çiçekli Gelin Tacı
  • There is no item in your basket